KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 11007118
*
nr 1100 7118
Einar Forseth
(1892-1988), Sverige
Akvarell, Einar Forseth (1892-1988), "Brudslöjan", motivet: 43x27
Einar Forseth, född 1892 i Linköping, död 1988, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 april 2017
kl 19:53:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/4 19:09:36
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Einar Forseth
Einar Forseth, född 1892 i Linköping, död 1988, svensk målare.
Läs mer om Einar Forseth
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller einar forseth svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:27
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:45
*
Einar Forseth
Einar Forseth, född 1892 i Linköping, död 1988, svensk målare.
Läs mer om Einar Forseth
nr 1100 7118
Einar Forseth
(1892-1988), Sverige
Akvarell, Einar Forseth (1892-1988), "Brudslöjan", motivet: 43x27
Einar Forseth, född 1892 i Linköping, död 1988, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 april 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/4 19:09:36 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Einar Forseth
Einar Forseth, född 1892 i Linköping, död 1988, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Einar Forseth
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller einar forseth svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47 -
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:27
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:45